علی بختیار عضو کمیسیون قضایی مجلس: تغییر مدیریت در بانک مرکزی لازم است

علی بختیار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

تغییر مدیریت در بانک مرکزی لازم است

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ‌وجه طرح سؤال از رئیس‌جمهور سیاسی و جناحی نیست چراکه فراکسیون‌های مختلف طرح سؤال را امضا کرده‌اند.

علی بختیار در گفتگو با ایسنا در خصوص طرح سؤال از رییس‌جمهور در مجلس، اظهار کرد: امروز به دلیل عدم مدیریت بانک مرکزی شاهد به هم ریختگی در بازار ارز هستیم.

 وی افزود: مردم به دلیل اعتمادی که به مؤسسات و نظام اسلامی داشته‌اند پول‌های خود را در این مؤسسات سپرده‌گذاری کردند و در خصوص تخلفات این مؤسسات، بانک مرکزی به هیچ وجه پاسخگو نبوده است. تمام این عوامل ناشی از ضعف مدیریت کلان در بانک مرکزی است و خواسته بنده و دیگر نمایندگانی که طرح سؤال از رییس‌جمهور را امضا کردند این است که باید از نظر مدیریتی در این بانک جابه‌جایی مناسب انجام شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نمایندگان این امکان را ندارند که رییس بانک مرکزی را استیضاح یا از آن سؤال کنند، به همین دلیل باید از رییس‌جمهور سؤال کنیم. نمایندگان طرح سؤال را با جدیت دنبال خواهند کرد تا به اهداف خود در تغییر مدیریت در بانک مرکزی دست یابیم.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ نفر از نمایندگان طرح سؤال از رییس‌جمهور را امضا کرده‌اند، گفت: به هیچ‌وجه طرح سؤال از رییس‌جمهور سیاسی و جناحی نیست چراکه فراکسیون‌های مختلف مجلس اعم از اصول‌گرایان، اصلاح‌طلبان و مستقل‌ها این سؤال را امضا کرده‌اند.

 

 

ارسال دیدگاه