چمران فعال سیاسی اصولگرا: جمنا فعالیت‌های خود را گسترش می‌دهد

چمران فعال سیاسی اصول­گرا:

جمنا فعالیت‌های خود را گسترش می‌دهد

عضو شورای مرکزی جمنا تصریح کرد که باید احزاب را در اصول به هم نزدیک کرد.

مهدی چمران در گفتگو با ایسنا، در خصوص آخرین فعالیت‌‎های جمنا بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: از روز اول ایده این بود که تشکلی ایجاد شود که حزب نباشد، بلکه فراگیر یا جامع احزاب باشد تا تمام احزاب انقلابی نه فقط اصول­گرا را جذب کند و در یک جبهه آن‌ها را شکل دهد، به همین دلیل اسم آن‌ جبهه گذاشته شد.

وی خاطرنشان کرد: این ایده تنها برای انتخابات نبود زیرا برای انتخابات نیازی به این‌گونه تشکیلات نبود. بعد از انتخابات دوباره کار شروع شد و بازنگری صورت گرفت اما نمود نداشت، بعد از انتخابات دو نظرسنجی انجام شد که مسائل را روشن کرد، بحث آسیب‌شناسی نیز زمان گرفت تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شد. راهبردی تهیه شد و بعد نیز در شورای مرکزی به تصویب رسید، هیئت رئیسه به‌طور مرتب جلسه داشتند. شورای مرکزی نیز هر دو ماه یک‌بار جلسه تشکیل دادند.

چمران گفت: قرار است برای کارهایی که در استان‌ها نیز صورت می‌گیرد، ابتدا شورای استان و بعد شورای شهرستان تشکیل شود. شورای شهرستان نیز بر اساس انتخابات مجمع استانی را تشکیل دهد و در نهایت مجمع مرکزی تشکیل جلسه داده و کار خود را انجام دهد. به زودی در استان خراسان نیز شورای مرکزی و مجمع استان تشکیل خواهد شد.

این فعال سیاسی اصول‌گرا عنوان کرد: نباید افراط و تفریط وجود داشته باشد. این یکی از لوازم است. تندروی یا کندروی در اسلام و مکتب ما پسندیده نیست. باید مسیر اعتدال را پیمود. مردم نیز از اعتدال راضی هستند تا ‎ها، زیرا ممکن است به کج‌روی بینجامدتندروی ها .

ارسال دیدگاه