پزشکیان نایب رئیس مجلس: اگر مردم سرمایه خود را به بخش مسکن انتقال دهند سرمایه خود را هدر داده‌اند

پزشکیان نایب رئیس مجلس:

اگر مردم سرمایه خود را به بخش مسکن انتقال دهند سرمایه خود را هدر داده‌اند

خانه ملت: مسعود پزشکیان با اشاره به اعلام اخباری مبنی بر کاهش سود بانکی به ۱۵ درصد براساس ابلاغیه بانک مرکزی، گفت: اگر بانک مرکزی این نرخ را اعلام کرده تمامی بانکها باید از این ابلاغیه تبعیت کنند، چراکه مشکلاتی که اکنون در شعب مختلف بانکی ایجاد شده به دلیل عدم تبعیت از سیاست‌های بانک مرکزی بوده که این مشکلات فراوان را برای مردم، دولت و کشور ایجاد کرده است. 

 نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورتی اسلامی، با بیان اینکه برخی بانکها سودهایی اعلام می‌کنند که قادر به پرداخت آن نیستند، افزود: این بانک‌ها به دلیل عدم توانایی پرداخت سود بانکی، مجبور می‌شوند که با اعداد بازی کنند و  نتیجه آن ضایع شدن حق و حقوق بخشی از مردم می‌شود که پس از آن دیگر باید  بانک مرکزی مشکل آنها را حل کند، لذا تمامی بانکها باید از ابلاغیه بانک مرکزی تبعیت کنند.

پزشکیان ادامه داد: اگر مردم سرمایه خود را به بخش مسکن انتقال دهند سرمایه خود را هدر داده‌اند چرا که بسیاری از واحدهای مسکونی هم اکنون خالی از سکنه هستند و اگر به مسکن‌های خالی مالیات تعلق بگیرد سرمایه گذاران به جای این که این ۱۵ درصد سود بانکی را نیز بگیرند، ۱۵ درصد نیز از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه اگر بانک مرکزی درست نظارت کرده و از دارایی‌های راکد به درستی مالیات بگیرد پول از بانک‌ها به بخش‌های دیگر جابه جا نمی‌شود، یادآور شد: نرخ سود بانکی باید با نرخ تورم همخوانی داشته باشد، لذا بانک مرکزی سودهای ۲۰ تا ۲۵ درصدی را به ۱۵ درصد کاهش داده تا کمی با نرخ تورم همسو باشد و به تدریج نیز باید به نرخ واقعی تورم نزدیک شود.

 

 این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: حدود ۱۰ روز قبل و پیش از رأی اعتماد نشستی اختصاصی توسط آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه برای پیگیری مشکلات سپره گذاران کاسپین، شناسایی اموال موسسه برگزار شدتا بتوان  مشکلات سپرده گذاران را رفع  و حق و حقوق مردم را پرداخت کرد که بنده نیز به عنوان یکی از نمایندگان مجلس در این نشست حضور داشتم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به دستور آیت الله آملی لاریجانی یک کارگروه ویژه در قوه قضاییه برای پیگیری اموال و دارایی‌ها تشکیل شد تا دارایی‌های موجود شناسایی و مطالبات مردم به صورت کامل پرداخت شود، البته گزارشات پیگیری‌ها به دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز ارائه می‌شود

 

 

ارسال دیدگاه